Możesz zostać właścicielem domeny dobryginekolog.info !!!

Domena przeznaczona jest na sprzedaż. Więcej informacji drogą mailową

 

 


Informujemy, że ze względu na przepisy RODO dodawanie opinii oraz ginekologów zostało czasowo wstrzymane.

Pigułki antykoncepcyjne

Antykoncepcja jest metodą zmierzającą do niedopuszczenia do zajścia w ciążę, czyli zapłodnienia komórki jajowej. Mechaniczne środki antykoncepcyjne po prostu nie dopuszczają do połączenia się plemnika z komórką jajową. Inną grupę stanowią środki chemiczne, plemnikobójcze jak również preparaty hormonalne. Pigułki antykoncepcyjne należą do najbardziej skutecznych. W większości, preparaty te zawierają dwa związki chemiczne o działaniu porównywalnym z naturalnymi ... żeńskimi hormonami płciowymi. Środek ten zahamowuje jajeczkowanie, a więc w kontakcie z nasieniem nie dochodzi do zapłodnienia.

pigułki ginekolog

Procedura przyjmowania pigułek antykoncepcyjnych zakłada branie ich przez okres 21 dni, codziennie o tej samej porze. Należy również zrobić w tym czasie siedmiodniową przerwę, poprzedzoną kolejnym 21 dniowym etapem przyjmowania tabletek. Tylko jeden hormon, będący syntetyczną pochodną hormonu ciążowego wchodzi w skład pigułki, która zawiera niskie dawki tego hormonu. Istnieją również określone procedury w przypadku pominięcia dawki, które zapewniają bezpieczeństwo i skuteczność terapii.

Niektóre kobiety źle tolerują doustne preparaty antykoncepcyjne. W przypadku problemów gastrycznych warto aby poza lekarzem ginekologiem wypowiedział się też gastrolog, który może zwrócić uwagę na podjęcie działąń zmierzających do lepszej tolerancji pigułek antykoncepcyjnych przez układ pokarmowy.

Przeciwwskazania w tego rodzaju działaniach antykoncepcyjnych jest uprzednie upewnienie się, czy kobieta nie jest już w ciąży. Aktywność substancji chemicznych, syntetycznych hormonów może bowiem niekorzystnie wpłynąć na płód, a nawet doprowadzić do poronienia.

 
Ostatnio oceniane placówki