Możesz zostać właścicielem domeny dobryginekolog.info !!!

Domena przeznaczona jest na sprzedaż. Więcej informacji drogą mailową

 

 


Informujemy, że ze względu na przepisy RODO dodawanie opinii oraz ginekologów zostało czasowo wstrzymane.

Aborcja

Obecnie w Polsce aborcja jest zakazana prawem z wyjątkiem trzech wypadków: ciąża stanowi zagrożenie dla życia i zdrowia kobiety, badania prenatalne wykazują upośledzenie płodu lub gdy ciąża jest wynikiem gwałtu.
aborcja
Federacja na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny twierdzi, że rocznie Polki poddają się 200 tys. nielegalnych aborcji, a 15 % tych zabiegów wykonywanych jest poza granicami kraju, a liczba migracji aborcyjnych rośnie. Za granicą zabiegi są tańsze, bezpieczne, wykonyw... ane w godnych warunkach. Najczęściej kobiety z Polski wykonują zabiegi w Wiedniu lub w przygranicznych klinikach w Niemczech lub Holandii. Nadal istnieje społeczne napiętnowanie dla kobiet podejmujących decyzję o aborcji, zwłaszcza w małych miejscowościach.
W Polsce legalnie wykonywanych jest kilkaset zabiegów rocznie. Statystyki rządowe mówią, że w 2005 roku wykonano 225 zabiegów, w 2006 – 340 zabiegów, w 2007 – 322 zabiegi, w 2008 – 499 zabiegów, a w 2009 było ich 538. Zatem widać, że liczba zabiegów wykonanych zgodnie z ustawą rośnie.
Dla potrzeb sejmu opracowano również raport obejmujący prawne działania wobec kobiet poddających się aborcji. W 2009 roku podjęto 14 postępowań karnych przeciwko osobom zmuszającym kobiety do przerwania ciąży, 108 postępowań przeciwko osobom dokonującym zabiegu aborcji, a 28 przeciwko kobietom w sprawie o dzieciobójstwo.

 
Ostatnio oceniane placówki