Możesz zostać właścicielem domeny dobryginekolog.info !!!

Domena przeznaczona jest na sprzedaż. Więcej informacji drogą mailową

 

 


Informujemy, że ze względu na przepisy RODO dodawanie opinii oraz ginekologów zostało czasowo wstrzymane.

Opieka przedporodowa

Opieką przedporodową nazywamy wszelkie działania profilaktyczne podejmowane podczas trwania ciąży, które maja na celu zagwarantowanie zdrowia matce i dziecku. Obejmują one wczesne i regularne badania oraz naukę ciężarnej, jak ma dbać o siebie. Dobra opieka przedporodowa pomaga również szybko wykryć różne powikłania ciąży, np. cukrzycę, stany przedrzucawkowe, anemię, zakażenie dróg moczowych, anomalie genetyczne i nieprawidłowy rozwój płodu. Wyznacznikiem dobrej opiek... i przedporodowej są wcześnie rozpoczęte i regularne wizyty u lekarza. Kobieta dokonują wyboru lekarza powinna brać pod uwagę nie tylko koszty i wygodę, ale również szpital, w którym chce urodzić swoje dziecko.
Pierwsza wizyta powinna odbyć się jak najwcześniej, gdy tylko kobieta ma podejrzenie, że może być w ciąży. Zazwyczaj przypada to na 5 tydzień ciąży. Pierwsza wizyta często bywa dłuższa, ponieważ lekarz zbiera wywiad, a następnie przeprowadza ogólne badanie ginekologiczne w celu określenia ogólnego stanu zdrowia pacjentki. Wówczas to lekarz ustala przybliżony termin porodu i wykonuje badanie miednicy, aby sprawdzić, czy możliwy jest poród pochwowy. Pobiera też wymaz cytologiczny i zleca badanie krwi na stężenie glukozy, określenie grupy krwi i badanie w kierunku kiły. Badanie moczu ma na celu sprawdzenie, czy nie ma w nim białka oraz infekcji dróg moczowych.
Jeżeli kobieta wcześniej urodziła już dziecko z wadą lekarz zwykle zleca wykonanie badań genetycznych i USG, które w Polsce jest już badaniem rutynowym.

 
Ostatnio oceniane placówki