Możesz zostać właścicielem domeny dobryginekolog.info !!!

Domena przeznaczona jest na sprzedaż. Więcej informacji drogą mailową

 

 


Informujemy, że ze względu na przepisy RODO dodawanie opinii oraz ginekologów zostało czasowo wstrzymane.

Badania USG w ciąży

Ultrasonografia jest powszechnie stosowanym nieinwazyjnym badaniem prenatalnym, które ginekolog położnik przeprowadza co najmniej trzy razy podczas każdej ciąży – w I, II i III trymestrze ciąży.W poszczególnych trymestrach ciąży przeprowadza się USG w różnym celu – np. podczas pierwszego bad. ultrasonograficznego podczas ciąży, w I trymestrze, USG ma na celu między innymi potwierdzenie faktu zapłodnienia, określenie wieku ciąży oraz oszacowanie przewidywanego terminu ... porodu.
Dzięki badaniom USG podczas ciąży prowadzenie ciąży jest proste i umożliwia wykrycie wielu chorób i wad genetycznych płodu.
Ultrasonografia – zabieg bezbolesny i całkowicie bezpieczny dla dziecka i matki – pozwala na zdiagnozowanie takich chorób i wad wrodzonych jak na przykład zespół Downa, wady anatomiczne, rozszczep wargi i podniebienia i wiele innych. A jeśli ginekolog położnik posiada w swoim gabinecie nowoczesny aparat ultrasonografii trójwymiarowej, skuteczność diagnozy za pomocą USG jest jeszcze wyższa, a ponadto – dostarczające wyjątkowo wyraźny, trójwymiarowy obraz nienarodzonego dziecka – stanowi dla przyszłych rodziców niezwykle wzruszające doświadczenie.

 
Ostatnio oceniane placówki