Możesz zostać właścicielem domeny dobryginekolog.info !!!

Domena przeznaczona jest na sprzedaż. Więcej informacji drogą mailową

 

 


Informujemy, że ze względu na przepisy RODO dodawanie opinii oraz ginekologów zostało czasowo wstrzymane.

Kaszel

Większość przeziębień kończy się, ale pozostaje po nich przewlekły kaszel, który sprawia że dzieci nie chodzą do placówki opieki, a rodzice do pracy. Nie każdy kaszel automatycznie oznacza że dziecko wymaga pozostania w domu.
Suchy kaszel, który ani nie budzi dziecka, ani nie jest powiązany z gorączką, bólem, trudnościami z oddychaniem, lub innymi objawami przeziębienia, nie jest powodem do kwarantanny. Te rodzaje uciążliwego kaszlu przewlekłego, trwają przez kilka ty... godni, są rzadko zakaźne i rzadko przeszkadzają dziecku i pozostałym dzieciom w placówce, które same mogą pokasływać.
1
Może się zdarzyć również tak, że dziecko kaszle dużo w nocy, ale wydaje się dobrze czuć w ciągu dnia, wydaje jedynie męczące dźwięki pokasływania i może mieć kilka podobnych epizodów w czasie sezonu alergicznego. Takie dziecko cierpi na zespół przewlekłego spływania wydzieliny po tylnej ścianie gardła, nie jest to zakaźne i rzadko stanowi powód, dla którego dziecko powinno zostać w domu.

Oczywiście każdy kaszel, któremu towarzyszy gorączka, przeziębienie i wykrztuszanie zielonego lub żółtego śluzu wymaga konsultacji lekarza i nieposyłania dziecka do placówki. Twoje dziecko może powrócić do placówki, kiedy gorączka osłabnie i dziecko poczuje się lepiej (co zazwyczaj trwa kilka dni), pomimo że sam kaszel może się utrzymywać przez tydzień czy dwa.

 
Ostatnio oceniane placówki