Możesz zostać właścicielem domeny dobryginekolog.info !!!

Domena przeznaczona jest na sprzedaż. Więcej informacji drogą mailową

 

 


Informujemy, że ze względu na przepisy RODO dodawanie opinii oraz ginekologów zostało czasowo wstrzymane.

Czy z astmą da się żyć ?

Astma Łódź

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób choruje na astmę, w mniejszym lub większym stopniu. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy że jest w początkowym stadium astmy, bagatelizując problem. Warto tutaj nadmienić, iż obecna medycyna nie znalazła jeszcze lekarstwa na całkowite wyleczenie astmy, ale odpowiednia profilaktyka w znaczącym stopniu ułatwia życie i zmniejsza skutki astmy.

Kiedy zgłosić się do lekarza ?
Kiedy powinniśmy udać się na wizyt... ę do pulmonologa? Jest kilka podstawowych zasad. Gdy mamy napadowy kaszel, lub uczucie duszności nawet w chwili spoczynku. Również przyspieszona czynność serca lub głośne świsty przy oddychaniu powinny być oznaką to wizyty u pulmonologa. W skrajnych przypadkach objawami astmy może być utrata przytomności, tętno paradoksnalne lub nadmierna senność.

Czy astma to choroba?

Tak astma to choroba, jest to przewlekłe zapalenie oskrzeli. Przebieg tej choroby charakteryzuje się wahaniami okresów w których pacjent praktycznie nie odczuwa skutków astmy po okresy bardzo nasilonych objawów. U każdego pacjenta objawy mogą przyjmować różne dolegliwości i różny stopień nasilenia. Jednak do najbardziej charakterystycznych objawów tej choroby możemy zaliczyć: napady męczącego kaszlu, utrudniony, spłycony oddech często świszczący, ucisk w okolicach klatki piersiowej i częste duszności nawet w stanie spoczynku.

Kto ma największe szanse na zachorowanie na astmę?

Astma w obecnych czasach jest bardzo popularną chorobą, głównie u ludzi mieszkających w dużych zatłoczonych miastach (w najbardziej rozwiniętych krajach stanowi już bardzo poważny problem społeczny). Pierwsze objawy astmy występują przed szóstym rokiem życia, a więc już u małych dzieci. Wg badań w Polsce na astmę choruje już 10% dzieci i około 5% ludzi powyżej osiemnastego roku życia.

Czym grozi astma można przeczytać na http://www.planetapierogow.pl/czym-grozi-astma/

 
Ostatnio oceniane placówki