Możesz zostać właścicielem domeny dobryginekolog.info !!!

Domena przeznaczona jest na sprzedaż. Więcej informacji drogą mailową

 

 


Informujemy, że ze względu na przepisy RODO dodawanie opinii oraz ginekologów zostało czasowo wstrzymane.

Łagodzenie skutków bolesnego miesiączkowania

Łagodzenie skutków bolesnego miesiączkowania
Jest wiele sposobów łagodzenia skurczów wywołanych prostaglandynami, na szczęście dostępne leki przeciwbólowe pomagają aż w 70 % przypadków. Można je stosować profilaktycznie, już na kilka dni przed spodziewaną miesiączką, tak żeby zmniejszyć intensywność skurczów macicy. Początek bólu to ostatni moment na zażycie leku, bo w jego apogeum preparaty uśmierzające ból są już mniej skuteczne. Nie powinny ich stosować k... obiety z chorobą wrzodową żołądka i dwunastnicy. W ich sytuacji polecany jest paracetamol, który najmniej drażni błonę śluzową żołądka. Nie wpływa on też na krzepliwość krwi.
W trakcie miesiączki można dodatkowo stosować ziołowe środki uspokajające i rozkurczowe – wyciąg z korzenia kozłka, mieszanki zawierające melisę i dziurawiec, korzeń mącznika, rumianek, szyszki chmielu. Bywa, że ból łagodzą miejscowe okłady (rozgrzewające lub chłodzące), delikatny masaż podbrzusza, z użyciem olejku lawendowego, który ma działanie rozkurczowe. Można spróbować niezbyt intensywnych ćwiczeń fizycznych, bo wzmacniają i uelastyczniają mięśnie dna miednicy. Z diety trzeba wyeliminować kawę i colę, bo kofeina nasila skurcze macicy. Niewskazane są potrawy ciężko strawne, słone i ostro przyprawione, gdyż wzdęcie dodatkowo obciąży obolały brzuch. Zakazana jest sauna, opalanie i solarium, bo wysoka temperatura może doprowadzić do krwotoku.
Ginekolog może też zaproponować stosowanie niskohormonalnych środków antykoncepcyjnych. Pod wpływem hormonów zmniejsza się bowiem synteza prostaglandyn w macicy, a tym samym siła jej skurczów.

 
Ostatnio oceniane placówki