Możesz zostać właścicielem domeny dobryginekolog.info !!!

Domena przeznaczona jest na sprzedaż. Więcej informacji drogą mailową

 

 


Informujemy, że ze względu na przepisy RODO dodawanie opinii oraz ginekologów zostało czasowo wstrzymane.

Rodzaje antykoncepcji

Współczesne kobiety, które pragną uchronić się przez nieplanowaną lub niechcianą ciążą, mają do wyboru mnóstwo skutecznych i bezpiecznych metod antykoncepcji. Generalnie dzisiejsze metody zapobiegania ciąży dzielą się na kilka rodzajów, takich jak antykoncepcja mechaniczna, hormonalna i chemiczna.
Ten pierwszy rodzaj antykoncepcji – antykoncepcja mechaniczna – polega na „mechanicznym” uniemożliwieniu plemnikom dotarcia do komórki jajowej i stanowi najpowszechniej d... ostępną formę zapobiegania ciąży (prezerwatywy można bowiem kupić w każdym kiosku, supermarkecie, sklepie spożywczym, stacji benzynowej oraz w każdej aptece bez recepty).
Plusem tej metody jest jej pełne bezpieczeństwo (pomijając oczywiście osoby uczulone na lateks) oraz zapobieganie chorobom przenoszonym drogą płciową, minusem natomiast – stosunkowo niska skuteczność. Dlatego też warto stosować ją razem z innymi rodzajami antykoncepcji, takimi jak antykoncepcja chemiczna (np. środku plemnikobójcze).

Za najskuteczniejszą metodę zapobiegania ciąży uważa się antykoncepcję hormonalną – jej minusem jest jednak niepowszechna dostępność, tj. fakt, że tabletki czy inne hormonalne środki antykoncepcyjne musi przepisać lekarz ginekolog , a także nieobojętność na zdrowie kobiety – wszak faszerowanie się hormonami i ingerencja w naturalną kobiecą gospodarkę hormonalną na dłuższą metę nie może pozostać bez wpływu na organizm kobiety. Ponieważ jednak skutki uboczne zdarzają się niezmiernie rzadko
– a w miarę udoskonalania antykoncepcji hormonalnej coraz rzadziej – metodę tę poleca się wszystkim kobietom, którym zależy na skuteczności i pewności antykoncepcji.

 
Ostatnio oceniane placówki