Możesz zostać właścicielem domeny dobryginekolog.info !!!

Domena przeznaczona jest na sprzedaż. Więcej informacji drogą mailową

 

 


Informujemy, że ze względu na przepisy RODO dodawanie opinii oraz ginekologów zostało czasowo wstrzymane.

50. urodziny pigułki antykoncepcyjnej

50 lat pigułki antykoncepcyjnej

 

We wtorek, 11 maja 2010 roku, o godzinie 12.00 w Sali Ludwikowskiej Hotelu Polonia Palace odbędzie się uroczysty briefing prasowy, poświęcony jubileuszowi 50-lecia pigułki antykoncepcyjnej pod hasłem “Jak pigułka antykoncepcyjna zmieniła świat?”

 

Specjalne spotkanie dla mediów z okazji 50-lecia pigułki antykoncepcyjnej w warszawskim Hotelu Polonia Palace poprowadzą Dorota Wellman i Marin Prokop. W części merytorycznej spotkania głos zabiorą profesor ... Romuald Dębski, który przybliży rys historyczny antykoncepcji “od papirusu do internetu”; Robert Jarecki, który opowie o losach pigułki od lat 60., gdy w zaciszu gabinetów ginekologicznych jedynie wybrani lekarze przepisywali ją wyłącznie mężatkom posiadającym już kilkoro dzieci, do czasów współczesnych; oraz dr Joanna Heidtman, która przedstawi stosowanie pigułki w ujęciu socjologicznym, jako efekt świadomych i odpowiedzialnych wyborów, determinujących w znaczącym stopniu model współczesnej rodziny.

 

Podczas “50. urodzin pigułki” nastąpi także wręczenie jubileuszowych nagród „Z wyboru, nie z przypadku” przyznawanych osobom, instytucjom i mediom wspierającym nowoczesną antykoncepcję i promującym wszechstronną edukację seksualną. Inicjatorami nagród są Europejskie Towarzystwo Antykoncepcji i Towarzystwo Rozwoju Rodziny. Wśród laureatów nagród znaleźli się m.in.: Kasia Burzyńska, Beata Sadowska, Paulina Młynarska-Moritz, Magda Mazur, Kazia Szczuka, a także media i instytucje.

 

W programie przewidziana także wystawę fotografii Szymona Brodziaka pt. “Kobiece historie w pigułce”, a także “słodka niespodzianka” - jubileuszowy tort przygotowany z okazji urodzin pigułki przez Magdę Gessler.

 
Ostatnio oceniane placówki