Możesz zostać właścicielem domeny dobryginekolog.info !!!

Domena przeznaczona jest na sprzedaż. Więcej informacji drogą mailową

 

 


Informujemy, że ze względu na przepisy RODO dodawanie opinii oraz ginekologów zostało czasowo wstrzymane.

Akcja “Przyjazny Gabinet”

Przyjazny Gabinet Ginekologiczny

 

W lutym bieżącego roku rozpoczęła się ogólnopolska akcja społeczna “Przyjazny Gabinet”, której partnerami są organizacje pozarządowe związane ze zdrowiem kobiet. Celem akcji jest zachęcenie pacjentek do regularnego zgłaszania się do lekarzy ginekologów oraz, co za tym idzie, zwiększenie świadomości i poprawa edukacji społeczeństwa w zakresie dostępnych metod kontroli płodności.

 

Akcja społeczna “Przyjazny G... abinet” to zakrojone na szeroką skalę działania o charakterze medialno–edukacyjnym. Będą się one opierać na promocji idei przyjaznego gabinetu ginekologicznego, w którym w profesjonalnej i pełnej zaufania atmosferze można porozmawiać na tematy powszechnie uważane za intymne – dotyczące życia płciowego i antykoncepcji.

 

Partnerami akcji “Przyjazny Gabinet” są: Europejskie Towarzystwo Antykoncepcji (ESC), Fundacja Promocji Zdrowia Seksualnego oraz Grupa Edukatorów Seksualnych PONTON. Akcję wspiera Bayer Schering Pharma, lider w nowoczesnej antykoncepcji.

 

Podstawą profilaktyki zdrowotnej w zakresie zdrowia reprodukcyjnego są regularne wizyty w gabinecie ginekologicznym. Niestety wiele kobiet w Polsce nie odwiedza regularnie ginekologa. Zapytane o taki stan rzeczy tłumaczą się brakiem czasu lub potrzeby – nie chodzą do ginekologa, jeśli czują się zdrowe. Dodatkową przyczyną, o której nie mówią wprost, jest lęk lub obawa przed taką wizytą. Jest to zrozumiałe – badanie intymnych części ciała i rozmowa na intymne tematy mogą być stresujące i niekomfortowe. Bardzo ważna jest atmosfera rozmowy i postawa lekarza.

 

Akcja “Przyjazny Gabinet” ma na celu zachęcenie kobiet do regularnych wizyt u ginekologa i przełamanie ich obaw nie tylko przed badaniem, ale i przed rozmową z lekarzem. W przyjaznym gabinecie można porozmawiać na każdy temat związany ze zdrowiem i płodnością, można wyjaśnić wszelkie wątpliwości i rozwiać obawy dotyczące własnego zdrowia i funkcjonowania organizmu. Można tu zapytać o antykoncepcję, a lekarz zawsze ma czas, aby objaśnić działanie poszczególnych metod, porównać ich skuteczność i dopasować indywidualnie najlepszą metodę. W przyjaznym gabinecie nie ma dziwnych ani niewygodnych pytań. Lekarz dysponuje profesjonalną wiedzą i czasem na rozmowę.

 

Przy tej okazji okazji przypominamy o istnieniu strony GinWeb.pl - znajdź swojego ginekologa. Serwis GinWeb.pl będzie aktywnie wspierać akcję “Przyjazny Gabinet”.

 

 
Ostatnio oceniane placówki