Możesz zostać właścicielem domeny dobryginekolog.info !!!

Domena przeznaczona jest na sprzedaż. Więcej informacji drogą mailową

 

 


Informujemy, że ze względu na przepisy RODO dodawanie opinii oraz ginekologów zostało czasowo wstrzymane.

Antykoncepcja a odpowiedzialność

Dziś przedstawiamy trzecią i ostatnią już część raportu z badania na temat m.in. wiedzy młodzieży o antykoncepcji i jej zachowaniach seksualnych. Poniżej zamieszczamy również odnośniki do wcześniejszych części:

“Antykoncepcja - odpowiedzialność 1/3″

“Antykoncepcja - odpowiedzialność 2/3″

Wiek inicjacji seksualnej
• Młodzi ludzie z Europy i Ameryki Łacińskiej średnio w wieku 16 lat odbyli swój pierwszy stosunek seksualny. W krajach Azji i Pac... yfiku oraz USA respondenci podali 17 lat jako wiek rozpoczęcia współżycia. Młodzi ludzie z Turcji, Malezji i Chile mają najwyższą średnią wiekową przy pierwszym stosunku płciowym.

Znaczenie bycia w stałym związku przed rozpoczęciem życia seksualnego
• We wszystkich regionach, większość młodych ludzi (71%) jest zdania, że ważne jest, aby być w stałym związku przed rozpoczęciem współżycia. Częściej odpowiadały tak kobiety.

Seks bez zabezpieczenia
• Ogółem 45% respondentów, którzy odbyli już stosunek płciowy i współżyli z nowym partnerem nie stosowało antykoncepcji (36% w Europie, 47% w rejonie Azji i Pacyfiku, w Ameryce Łacińskiej 56%, a USA 45%). W Polsce, Hiszpanii, Szwecji, Rosji, Norwegii, Słowenii, Brazylii, Chile, Argentynie ponad 40% respondentów, którzy są aktywni seksualnie, współżyło z nowym partnerem bez użycia jakiejkolwiek metody antykoncepcyjnej, ponad 50% w Chinach, Korei Południowej , a ponad 60% w Tajlandii, Singapurze, Wenezueli, Kolumbii i Peru.
• Głównym powodem niestosowania antykoncepcji jest to, że młodzi ludzie nie mieli w danym momencie dostępu do antykoncepcji (36% ogółem, przy mniejszym udziale procentowym w Azji 20% w porównaniu z 33% w Europie i 44% w Ameryce Łacińskiej i USA). Innymi powodami wymienionymi przez respondentów z kilku krajów europejskich są preferencje partnera do niestosowania antykoncepcji, zapomnienie, przeświadczenie, że nie ma ryzyka ciąży, bycie pod wpływem alkoholu.
Nieplanowane ciąże
• Więcej niż połowa respondentów w USA (53%) i ponad dwie trzecie w Ameryce Łacińskiej (69%) odpowiedziała, że wśród ich bliskich przyjaciół lub członków rodziny zdarzyły się nieplanowane ciąże w ciągu ostatnich kilku lat. Ten czynnik jest znacząco niższy w Europie (28%) i Azji (34%).
• Spośród krajów europejskich, najwięcej osób, które wskazały, że wśród bliskich przyjaciół i rodziny mają przypadki nieplanowanych ciąż było w Polsce (47%), najmniej przypadków było w Turcji i Szwecji (po 19%). W Azji, najwyższy wynik w tym obszarze miała Tajlandia (47%) i Malezja (43%), najniższy Korea Południowa (20%). W Chile udział młodych ludzi, którzy wiedzą o znajomym lub członku rodziny, który doświadczył nieplanowanej ciąży wynosi 81%, zaś w Peru 74%.

Badanie „Antykoncepcja: Kto ponosi odpowiedzialność?” 2010, zostało przeprowadzone pomiędzy kwietniem i majem 2010 r. Łącznie objęło ono 5 253 młodych ludzi z 25 krajów świata: Argentyny, Australii, Austrii, Brazylii, Chile, Chin, Kolumbii, Korei Południowej, Francji, Hiszpanii, Malezji, Meksyku, Norwegii, Peru, Polski, Rosji, Singapuru, Słowenii, Szwecji, Tajlandii, Turcji, USA, Wenezueli, Wielkiej Brytanii i Włoch.

 
Ostatnio oceniane placówki