Możesz zostać właścicielem domeny dobryginekolog.info !!!

Domena przeznaczona jest na sprzedaż. Więcej informacji drogą mailową

 

 


Informujemy, że ze względu na przepisy RODO dodawanie opinii oraz ginekologów zostało czasowo wstrzymane.

Antykoncepcja - odpowiedzialność 2/3

Przedstawiamy drugą część raportu z badania na temat wiedzy młodych ludzi o antykoncepcji i ich zachowaniach seksualnych. Dziś o znajomości i źródłach dostępu do antykoncepcji oraz edukacji seksualnej.

Znajomość antykoncepcji
• Ponad połowa respondentów w Europie, Ameryce Łacińskiej i USA, a także 50% pochodzących z Australii, czuje się dobrze poinformowana na temat różnych metod antykoncepcji. Natomiast w rejonie Azji i Pacyfiku, mniej niż jedna trzecia uważa, że ... są dobrze poinformowani. W Europie największa niepewność w kwestii antykoncepcji istnieje w Rosji, Polsce i Turcji. 58% mężczyzn z Rosji i Polski, a 54% z Turcji nie czuje się dobrze poinformowana lub wręcz zdezorientowana w kwestii dostępnych metod antykoncepcji. To samo dotyczy kobiet w Rosji (54%) i Turcji (62%).
• Mniej niż 25% respondentów z Chin, Malezji i Singapuru wskazuje, że czują się bardzo dobrze poinformowani. Podobny wskaźnik osiągnięto w Korei Południowej i Tajlandii.
• Najczęściej przyjmuje się, że skuteczną metodą zapobiegania nieplanowanej ciąży są prezerwatywy (we wszystkich regionach 92%) i tabletki (78%, jednak 84% w Europie i 80% w Ameryce Łacińskiej, a 66% w krajach Azji i Pacyfiku). Około połowa respondentów również rozważała „tabletkę po” jako skuteczną metodę (szczególnie we Francji, Wielkiej Brytanii, Szwecji, Austrii, Australii, Meksyku i Peru) i 32% metody stosunku przerywanego (najwięcej w krajach Azji i Pacyfiku (38%), głównie w Chinach, Singapurze i Tajlandii oraz Ameryce Łacińskiej (34%), w Wenezueli i Peru, i w Europie (28%). Nie ma dużych różnic w opiniach kobiet i mężczyzn ze wszystkich krajów na temat tej metody antykoncepcji. Jednak więcej mężczyzn niż kobiet w Azji uważa, że stosunek przerywany jest skuteczną metodą antykoncepcji.
• W Turcji, ponad jedna trzecia, a w Malezji jedna piąta respondentów uważa, że kąpiel lub prysznic po stosunku jest dobrą metodą antykoncepcji. Seks podczas miesiączki to dobra metoda, aby zapobiec nieplanowanej ciąży - tak odpowiedziała około jedna piąta respondentów z Turcji, Chin, Korei Południowej, Singapuru i Peru.
• Ponad 90% respondentów ze wszystkich krajów stwierdziło, że prezerwatywy i pigułki to najbardziej popularne metody antykoncepcji. Pigułka jest nieco mniej znana w Azji, niż w pozostałych regionach. Zastrzyki i wkładka domaciczna, znane są wśród ponad 60% respondentów z krajów Ameryki Łacińskiej (w porównaniu z 40% w sumie). Prawie 80% Amerykanów słyszało o krążku dopochwowym. W Wielkiej Brytanii jest wysoka świadomość implantu antykoncepcyjnego, w Hiszpanii, Austrii i Słowenii natomiast dość dobrze znany jest pierścień dopochwowy. Znacząca część respondentów w Polsce i Austrii wymienia plaster antykoncepcyjny jako metodę antykoncepcji.

Źródła dostępu do środków antykoncepcyjnych
• W Europie oraz Australii, główną osobą, która zapewnia dostęp do środków antykoncepcyjnych jest farmaceuta. W Stanach Zjednoczonych i Azji, respondenci wskazują właściciela lub pracowników apteki jako główne źródło informacji i osoby ułatwiające dostęp do środków antykoncepcyjnych. W Ameryce Łacińskiej, dostęp do środków antykoncepcyjnych zapewnia ginekolog, zaraz po nim w tej kwestii można zgłosić się także do farmaceuty . W Tajlandii (52%) i Malezji (41%), jak i Słowenii (40%) i Turcji (43%) przyjaciele są często podawani jako dostawcy środków antykoncepcyjnych.

Źródła edukacji młodych ludzi na temat antykoncepcji
• Badani ze wszystkich regionów twierdzą, że głównie rodzice ponoszą odpowiedzialność za edukację na temat antykoncepcji, zwłaszcza w przypadku kobiet. W rejonie Azji i Pacyfiku, nauczyciele są nieco częściej wskazywani niż rodzice.
• Internet jako źródło wiedzy i edukacji jest podawany przez ok. 40% respondentów z Polski, Rosji, Turcji, Chin, Malezji, Singapuru, Brazylii i przez ok. 50% młodych ludzi z Chile.

Zoabcz pierwszą część raportu z badania “Antykoncepcja - odpowiedzialność 1/3″ >>

 
Ostatnio oceniane placówki