Możesz zostać właścicielem domeny dobryginekolog.info !!!

Domena przeznaczona jest na sprzedaż. Więcej informacji drogą mailową

 

 


Informujemy, że ze względu na przepisy RODO dodawanie opinii oraz ginekologów zostało czasowo wstrzymane.

V Światowy Dzień Antykoncepcji

Hasło tegorocznego Światowego Dnia Antykoncepcji - „Twoje życie. Twoje prawo” przypomina młodym ludziom o prawach jakie posiadają – do zdobywania rzetelnych informacji o życiu seksualnym, chorobach przenoszonych drogą płciową, zapobieganiu niechcianym ciążom, stosowaniu właściwej antykoncepcji i odpowiedzialnym planowaniu rodziny. To „Twoje życie. Twoje prawo”, by o nim decydować i wiedzieć jak je dawać innym. Hasło zachęca młodzież do zdobywania wiedzy o skutecznych metodach planowania rodziny i odpowiedzialnego podejścia do życia seksualnego. Jak wykazało badanie*, wielu młodych ludzi czerpie informacje z internetu i często ponosi tego konsekwencje. Brak kontaktu z lekarzem specjalistą, niewystarczająca edukacja seksualna skutkują niepożądanymi ciążami i chorobami przenoszonymi drogą płciową. „Twoje życie. Twoje prawo” skłania do odpowiedzialności za siebie i partnera – zdobycia wiedzy i zadbania o antykoncepcję.

*MIĘDZYNARODOWE BADANIE OPINII „Roztropnie lub bezmyślnie. TWOJE ŻYCIE. TWOJE PRAWO, by wiedzieć o antykoncepcji wszystko”

Badanie przeprowadzone pod auspicjami organizacji pozarządowych i towarzystw naukowych, przy wsparciu firmy Bayer wykazało, że młodzi ludzie mają utrudniony dostęp do rzetelnych informacji o antykoncepcji i często uprawiają seks bez zabezpieczenia. Badanie przeprowadzono w 29 krajach na grupie 6000 osób w wieku 15-19 lat.

  • Od 2009 roku liczba młodych ludzi uprawiających seks z nowym partnerem bez zabezpieczenia wzrosła aż o 111% we Francji (z 19% do 40%), o 39% w USA (z 38% do 53%) i o 19% w Wielkiej Brytanii (z 36% do 43%).
  • W Egipcie 36% ankietowanych kobiet i mężczyzn wierzy, że kąpiel, bądź prysznic po stosunku jest skuteczną formą antykoncepcji.
  • 28% badanych młodych ludzi z Tajlandii i 26% z Indii jest przekonanych, że uprawianie seksu podczas menstruacji chroni przed zajściem w ciążę.

POLSKA

  • Aż 44% aktywnych seksualnie młodych Polaków uprawiało seks z nowym partnerem bez zabezpieczenia; 22% z nich nie lubi stosować antykoncepcji, natomiast 16% mężczyzn i 12% kobiet przyznało, że podczas stosunku byli pijani i zapomnieli o środkach ostrożności.
  • 19% ankietowanych nie mogło uzyskać rzetelnych informacji o antykoncepcji, kiedy tego potrzebowali.
  • 32% uzyskało nieprawdziwe informacje o antykoncepcji czerpiąc wiedzę z Internetu (fora internetowe, chat, social media).
  • 15% młodych mężczyzn jest przekonanych, że uprawianie seksu z partnerką podczas menstruacji chroni przed zajściem w ciążę. 8% kobiet również wierzy, że jest to skuteczna metoda antykoncepcji.
  • Ponad połowa (56%) młodych Polaków zetknęła się z problemem nieplanowanej ciąży w gronie najbliższych przyjaciół lub w rodzinie. To najwyższy odsetek w Europie. Drugie miejsce, po Polsce, zajmuje Wielka Brytania (42%).

Więcej informacji o Światowym Dniu Antykoncepcji (WCD - World Contraception Day) na stronie: www.your-life.com

 
Ostatnio oceniane placówki