Możesz zostać właścicielem domeny dobryginekolog.info !!!

Domena przeznaczona jest na sprzedaż. Więcej informacji drogą mailową

 

 


Informujemy, że ze względu na przepisy RODO dodawanie opinii oraz ginekologów zostało czasowo wstrzymane.

Prezerwatywa | Pytania i Odpowiedzi

Jak sprawdzić, czy prezerwatywa jest dobrej jakości?
Najlepiej kupić ją w aptece. Jeśli jednak kupimy ją w innym miejscu, trzeba sprawdzić, czy na opakowaniu znajduje się odpowiedni atest i czy termin przydatności jest dobry. Warto zwrócić również uwagę na to gdzie prezerwatywy leżą. Jeśli na słońcu lub jakimś innym gorącym miejscu, lateks mógł ulec poważnemu uszkodzeniu. Sprawdzić należy również szczelność opakowania – najlepiej sprawdzić to przez dotyk.

...

Kto nie powinien stosować prezerwatyw jako środka antykoncepcji?
Przede wszystkim panowie, którzy mają problemy ze wzwodem. Prezerwatywa dobrze się trzyma tylko na członku w pełnej erekcji. Kolejną barierą stosowania prezerwatyw jest uczulenie. Może się zdarzy, że uczulona na lateks jest również partnerka. Nie jest to tak dużą przeszkodą ponieważ na rynku dostępne są już prezerwatywy z innych tworzyw.


Jak poprawnie założyć prezerwatywę?

Zakładamy prezerwatywę tylko przy pełnym wzwodzie. Otwieramy delikatnie opakowanie (nie zębami! nie paznokciami!) i chwytamy prezerwatywę opuszkami palców. Ściskamy jej czubek, by uszło powietrze. Przykładamy do żołędzia, a drugą ręką rozwijamy gumkę, aż do podstawy członka. Należy pamiętać, żeby wyciągnąć członka z pochwy, zanim minie wzwód. Potem zsuwamy prezerwatywę i wyrzucamy. Nie zapominajmy o tym, że każda jest jednorazowa. Warto zapoznać się również z tym artykułem:

Prezerwatywa – jak prawidłowo założyć?

Czy można używać dodatkowych środków nawilżających?
tak, ale tylko takich, na których jest informacja. że nie wchodzą w reakcję z lateksem.

Co zrobić gdy gumka pęknie?
Jeśli do stosunku doszło podczas dni płodnych albo nie wiemy, czy to płodna faza cyklu, kobieta powinna pójść jak najszybciej do ginekologa po pigułkę z dużą dawką hormonów.
Więcej na ten temat:

Antykoncepcja po – awaryjna sytuacja

 
Ostatnio oceniane placówki