Możesz zostać właścicielem domeny dobryginekolog.info !!!

Domena przeznaczona jest na sprzedaż. Więcej informacji drogą mailową

 

 


Informujemy, że ze względu na przepisy RODO dodawanie opinii oraz ginekologów zostało czasowo wstrzymane.

Metody chirurgiczne

Metody chirurgicznej antykoncepcji stosowane są zarówno u mężczyzn jak i u kobiet. Tak strasznie brzmiąca nazwa jest prostym zabiegiem, którego celem jest podwiązanie lub przecięcie jajowodów kobiety lub nasieniowodów mężczyzny. Inna nazwa tej metody to zabieg sterylizacyjny. Jest to jedna z najskuteczniejszych metod antykoncepcji. Skuteczność tej metody sięga prawie 100% – odnotowane zostały przypadki samoistnego udrożnienia się podwiązanych przewodów.

Warto podk... reślić fakt, że w Polsce ta metoda antykoncepcji jest prawnie zabroniona. Jedynie w uzasadnionych przypadkach może być użyta. Przykładem może być ciąża, która stanowi zagrożenie zdrowia lub życia kobiety.

Podstawową wadą tej metody jest jej nieodwracalność. Jedynie 70% ludzi, którzy się zdecydowali na ten rodzaj antykoncepcji powraca do stanu pierwotnego i może cieszyć się płodzeniem swojego potomstwa. Pozostałe 30% niestety zostaje bezpłodne na resztę swojego życia.

I tu pojawią się pytania – czy warto ryzykować? Jeżeli tak – to w jakich przypadkach? Czy może powinno zmienić się prawo i dopuścić ten rodzaj antykoncepcji? Zapraszam do komentowania!

 
Ostatnio oceniane placówki