Możesz zostać właścicielem domeny dobryginekolog.info !!!

Domena przeznaczona jest na sprzedaż. Więcej informacji drogą mailową

 

 


Informujemy, że ze względu na przepisy RODO dodawanie opinii oraz ginekologów zostało czasowo wstrzymane.

Środki plemnikobójcze – Spermicydy

Spermicydy występują w postaci kremów antykoncepcyjnych oraz w postaci tzw. globulek. Ich główną zaletą jest niska cena i dostępność bez konieczności wizyty u lekarza (bez recepty). Jednak posiadają również wady. Skuteczność ich jest niska, są nie wygodne w stosowaniu oraz występuje ryzyko reakcji alergicznych na środek chemiczny występujący w składzie.

Głównym składnikiem substancji plemnikobójczych jest Nonoxynol. Jego zadaniem jest powstrzymanie plemników przed d... otarciem do jajowodu. Nonoxynol nie powoduje uszkodzenia materiału genetycznego w plemnikach. Jak już wcześniej wspomniane zostało skuteczność tej metody jest niska dlatego jest to bardzo ważne, ponieważ chroni to przed komplikacjami związanymi z płodem i przebiegiem ciąży.

Używanie środków plemnikobójczych nie chroni nas przed chorobami typu HIV i chorobami przenoszonymi drogą płciową. Badania, które zostały przeprowadzone wykazują, że stosowanie Spermicydy powoduje podrażnienie tkanki pochwy przez co zwiększa ryzyko zakażenia.

Wniosek, który się nasuwa po zapoznaniu się z cechami środków plemnikobójczych to, że mogą być dobry sposobem antykoncepcji używany jako dodatkowe zabezpieczenie (np. z prezerwatywami). Połączenie tej metody antykoncepcji z inną zwiększa skuteczność. Nie polecałabym używanie tej metody antykoncepcji z nowo poznanym partnerem. Może skończyć się to nie chcianą chorobą i przede wszystkim nie chcianą ciążą.

Masz pytania? Chcesz podzielić się swoją opinią? Pisz, komentuj!

 
Ostatnio oceniane placówki